Mezi oblíbená výuková témata našich žáků patří i péče o domácí zvířata. A kde jinde by si mohli názorně prohlédnout drůbež, králíky, papoušky, holuby nebo nutrie než na Výstavě drobného zvířectva Třinec.

Pořadatelem tradiční akce byla ZO Českého svazu chovatelů a navštívili jsme ji 14. září. Cesta do chovatelského areálu byla dlouhá, a tak došlo i na tematicky laděnou píseň: „Když jsem já sloužil to první léto…“ Žáci si připomněli, která zvířata mohou na výstavě očekávat a opravdu se bylo na co dívat. V několika dlouhých kotcích byli po dobu výstavy ubytovaní zvláště vyvedení krasavci s dlouhýma ušima nebo různobarevným peřím a žáci si mohli kromě těch běžných prohlédnout také některá plemena nová.

Největší pozornost přitahovali cizokrajní a hluční papoušci a roztomilá mláďata králíků. Jen vyšší pořizovací hodnota způsobila, že do mnoha rodin nepřibyl nový mazlíček. Mezi staršími žáky měla úspěch expozice masožravých rostlin a tak si mnozí odnášeli květináče s drobnými nebo vzrostlejšími exempláři masožravek.

Zbytky kapesného žáci utratili za suvenýry a občerstvení. I když nad námi celou dobu seděla tmavá mračna a ráno spadlo i pár kapek, pláštěnky a deštníky zůstaly suché v batůžcích.

Zpracovala Mgr. Lenka Sobolová

Fotografie z výstavy můžete shlédnout zde

Organizace školního roku

Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno ve čtvrtek 31. ledna 2019. Období školního vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v pátek 28. června 2019.

Podzimní prázdniny připadnou na pondělí 29. října a úterý 30. října 2018.

Vánoční prázdniny budou zahájeny v sobotu 22. prosince 2018 a skončí ve středu 2. ledna 2019. Vyučování začne ve čtvrtek 3. ledna 2019.

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 1. února 2019Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou od 18. 2. do 24. 2. 2019.

Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 18. dubna 2019, pátek 19. dubna 2019 je tzv. ostatním svátkem podle zákona č. 245/2000 Sb., o státních svátcích, o ostatních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního klidu, ve znění pozdějších předpisů.

Hlavní prázdninbudou trvat od soboty 29. června 2019 do neděle 1. září 2019.

Dne 12. 6. 2018 se v areálu naší školy v rámci projektu „Buďme spolu“ uskutečnil florbalový turnaj. Pozvání na tento turnaj přijali žáci ze ZŠ a MŠ Naděje z Frýdku-Místku a také žáci ze SŠ, ZŠ a MŠ, Karviná, p.o. Cílem tohoto projektu bylo motivovat žáky ke sportovním aktivitám a zdravému životnímu stylu. Turnaj si žáci moc užili, navázali nová přátelství, rozvíjeli své sportovní dovednosti. Každý ze zúčastněných žáků si s sebou odnesl nejen hezký sportovní zážitek, ale také věcné ceny. Děkujeme sponzorům za finanční příspěvky, díky kterým se turnaj mohl uskutečnit.

DSC 0010   tur

flor

Zapsala Mgr. Nikola Bieleszová

Dne 6.6.2018 proběhl projekt „Náš sportovní den“. Celá akce byla připravena pro žáky základní školy speciální v prostorách školního hřiště a přilehlé zahrady.

Na jednotlivých stanovištích se plnily pohybové dovednosti (hod míčky do koše, hod nebo kopnutí míče do brány, chůze po lanové dráze, chůze v překážkové dráze, jízda na koloběžkách) a znalosti z oblasti zdravovědy a správné výživy (poskytnutí první pomoci, práce s obrázky – zdravé a nezdravé potraviny, pracovní list – zdravá a nezdravá snídaně).

Zpracovala Mgr. Vlasta Zemková

sd1 sd2

sd3 sd4

sd5