Dřevěnky na Borku – unikátní skanzen

Žáci druhého stupně základní školy měli možnost navštívit v úterý 8. 10. jedinečný skanzen dvou roubenek v Třinci na Borku. Tyto dřevěnky sloužily k bydlení dělníkům Třineckých železáren a my jsme mohli sledovat, jak se vyvíjela a měnila bytová kultura a životní styl našich předků v průběhu 20. století. Postupně jsme navštívili čtyři byty: první byt byl z přelomu 20. a 30 let našeho století, další byl zařízen nábytkem z 50. let.  Pak jsme se konečně dostali do 80. let, což nám některým už bylo hodně povědomé. Za zmínku stojí, že tyto roubené domy s hospodářským zařízením a zahradami jsou zapsány na seznamu kulturních památek.

Jsme moc rádi, že jsme si mohli rozšířit obzory a zažít hodinu dějepisu zcela „naživo“.

Zpracovala: Mgr. Jolana Heczková